Rezervace srubu

Srub slouží především pro schůzky a aktivity skautů v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi.

V době, kdy se nekonají ve srubu schůzky nebo jiné akce skautů a skautek ze střediska VJAS, mohou na základě předchozí dohody a při dodržení provozního řádu využít srub také další organizace dětí a mládeže či jednotlivci pro své akce, zejména vzdělávacího a kulturního charakteru, a pro přenocování.

Provozní řád srubu najdete zde.

Při plánování rezervace ubytování ve srubu prosím počítejte s tím, že v pátek do 18:30 hodin mají skautky a skauti schůzku.

Kapacita srubu je 30 osob na přespání.

Vybavení srubu:

• Klubovna (stůl a cca 20 židlí, lavice)
  • Tělocvična (včetně 30 matrací na přespání)
  • 2 WC
  • Vybavená kuchyňka (sporák – momentálně pouze plotýnky trouba je mimo provoz; varná konvice, mikrovlnka, lednička, nádobí pro 30 osob)
  • Pitná i teplá voda
  • Topení dřevem /dřevo k dispozici/
  • Venkovní areál
  • Ohniště /možnost zapůjčení opíkáku/

Pouze po předchozí dohodě je možné otevřít vjezdovou bránu a na pozemek vjet osobním autem. Parkovat je možné pouze na betonové ploše, není možné vjíždět na trávu, ani se na ní otáčet.

Odesláním rezervačního formuláře stvrzujete, že jste se seznámil/a s Provozním řádem a že jej budete během pobytu v našem srubu respektovat.

Dostupnost srubu

Dostupný
Rezervováno
MTWTFSS

Jak to bylo s naším skautským srubem

V 90. letech jsme se nejprve scházeli v bytě vedoucí Jožky Janákové. Později sloužily jako první klubovny brandýských skatů baráček v Piaristické ulici, nedaleko brandýské Katovny a vlastními silami upravené a udržované teskobuňky na malém ohraničeném pozemku na kraji Panské zahrady při vchodu od sochy T.G.M.

Jako děti jsme si neuvědomovaly, že tyto prostory, které byly pro nás magické, i přes četné brigády rodičů a přátel oddílů, byly prostorově i hygienicky nevyhovující, bez sociálního zázemí.

Po mnoha diskuzích se zástupci města nám byl v roce 2004 nabídnut do nájmu pozemek v Kralupské ulici a o rok později došlo na základě jednání našeho tehdejšího střediskového vedoucího Feryho – Františka Stracha a zástupců Okresní rady Junáka Fida – Karla Chlubny a Skrblíka – Martina Šíly ke zpracování projektu na skautský srub a k podání žádosti o vydání stavebního povolení. Nebýt těchto tří osob, srub by vůbec neexistoval, neboť finance na stavbu získali nejen od města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, ale také od četných sponzorů a iniciovali mnoho práce svépomocí. Středočeský kraj nám v rámci dotací pokryl sportovní vybavení, podlahu v herně a také venkovní terénní úpravy včetně přípravy na sportovní hřiště.

Slavnostní otevření srubu proběhlo dne 9. 9. 2006 za účasti starosty města, zástupců okresu a kraje, včetně tehdejšího starosty Junáka, veřejnosti a regionálních médií.

Jsme moc rádi, že dnes je náš srub v plném rozkvětu a slouží nejen jako základna pro skauty z Brandýsa nad Labem, ale zároveň i jako místo pro setkávání skautů i neskautů z blízka i daleka i jako centrum aktivit pro děti a veřejnost.

Tímto bychom také rádi poděkovali všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na vzniku našeho multifunkčního srubu!