Jak Robin v Brandýse stopoval slona

Chcete se projít po stopách Roberta Baden-Powella, jeho ženy Olave a jednoho slona? Stáhněte a vytiskněte si brožuru s popisem hry. Stáhnout a vytisknout si můžete také tajenku, která prověří vaše pozorovací schopnosti. Tajenku můžete mít k dispozici od chvíle, kdy se vydáte na cestu nebo, pokud jste obzvlášť zdatní pozorovatelé, můžete ji zkusit vyplnit, až když dorazíte do cíle. V takovém případě doporučujeme věnovat cesou bedlivou pozornost zejména těm místům/objektům, které jsou v brožurce podtržené.

Hra začíná na Masarykově náměstí v Brandýse a její cíl je v širším centru Brandýsa, méně než jeden kilometr od náměstí.

Hru jsme připravovali pro školní děti v družstvech, s ideálním počtem členů družstva mezi třemi a šesti. Aspoň jeden člen družstva musí umět dobře a plynule číst nahlas, popis trasy je slovní. Členové družstva musí znát a respektovat pravidla pohybu po městě a na silnici.

Budete-li luštit tajenku, budete kromě vytištěné brožury a tajenky potřebovat i psací potřeby. Žádné jiné pomůcky pro zvládnutí trasy potřebné nejsou.

Trasa hry je lineární. V několika úsecích je vedena po komunikacích nebo je křižuje. Dbejte prosím na svoji bezpečnost a na bezpečnost všech účastníků.

Užijte si hru a přejeme vám, abyste stejně jako Robert a Olave Baden-Powellovi vystopovali v Brandýse slona!

Hru jsme připravili a s dětmi si poprvé zahráli u příležitosti Dne sesterství 22. února 2019.

Pokud narazíte na nějakou nesrovnalost, budete mít tip na vylepšení, nebo nás budete chtít za hru pochválit, jsme pro vás na emailu skautbrandys@gmail.com.