Skautské vybavení

Na schůzku

• Sportovní oblečení, ve kterém si děti můžou zařádit a rodiče přežijí nějaký ten flek a možná i díru
  • Přezůvky, nejlépe takové, které si děti mohou ve srub klubovně nechávat (pokud možno podepsané).
  • Zápisník, blok nebo sešit s pevnými deskami, kam se zapisují všechny důležité věci a zajímavosti ze schůzky
  • Psací potřeby
  • Uzlovačku, to je 1 m až 1,5 m dlouhá šňůra pro vázání uzlů a jiné
  • Karimatka na sezení malá – podsedák; to je věc kterou si pod sebe dáte, když si chcete sednout někde, kde je to studené nebo mokré, třeba v přírodě. Jednoduše ji vyrobíte tak, že zalepíte noviny v igelitovém pytlíku.
  • KPZ, je malá krabička, do které se vejdou samé důležité věci, které pak můžete použít, když je zrovna potřebujete.

Do krabičky poslední záchrany (která bude vodotěsná a vejde se do kapsy) patří

• svíčka, pár zápalek a škrtátko
  • kousek březové kůry k zapálení ohně
  • kousek papíru
  • tužka (nejlépe obyčejná tužka)
  • jehla a nitě (minimálně černá a bílá)
  • špendlíky (zavírací a obyčejné)
  • knoflíky (tři různé velikosti)
  • náplast
  • 2 hřebíky
  • drátek a provázek
  • 2x 50 Kč
  • náhradní žárovička do svítilny
  • lísteček s tísňovými telefonními čísly přilepený na vnitřní stranu víčka, případně adresu a kontakt na rodiče

Co na schůzky nepatří?

Peníze, jídlo, drahé věci, mobily, oblečení u kterého by vadilo, že se ušpiní

Skautský kroj

Základní součásti kroje jsou: krojová košile, šátek, šňůrka, turbánek, pásek a nášivky na košili.

Doplňkové součásti jsou: kalhoty a kraťasy, sukně, boty a různé pokrývky hlavy.

Pro naše využití jsou důležité všechny základní součásti kroje.

Krojovou košili je vhodné pořídit ve větší velikosti, aby do ní dítě mohlo dorůst. Když dítě z košile odroste, je možné odprodat ji mladším dětem v oddíle. Pokud netrváte na novém kroji, poptejte se ve svém okolí či vedoucích v oddíle, zda  nejsou nějaké košile na prodej.

Váháte, jaké nášivky na kroj patří a kam je našít? Poradí vám stránky na skautské křižovatce.

Jako doplňkové součásti není nutné pořizovat originály. Jen je zapotřebí místo nich zajistit vhodnou náhradu. Týká se to zejména kalhot a sukní. Doplňkové oblečení by mělo být v tlumených jednobarevných barvách, hodí se zelená, hnědá nebo jakákoli přírodní barva (džíny lze nosit ke kroji také).

Základní a dle vašeho zájmu i doplňkové součásti je možné objednat u vedoucích. Dále je možné pořídit si kroj osobně v prodejně Jun, Haškova 7, Praha 7 Holešovice, případně v její internetové prodejně na stránkách Junshopu, kde můžete sledovat aktuální ceny jednotlivých součástí.

Členové Junáka mohou v Junshopu uplatnit slevu 10 % po předložení nebo elektronickém uplatnění členské karty.

Skautskou literaturu a dárkové předměty můžete pořídit ve Skautském obchodě.