KRONIKA 2017

23. a 24. 12. 2017 | Výprava pro betlémské světlo a rozdávání betlémského světla

8. 12. 2017 | Vánoční besídka v VJASu | Fotky

26. 11. 2017 | Zpráva o výpravě vlaštovek | Fotky

Výprava začala v Brandýse na nádraží. Jeli jsme vlakem do Lázně Toušeň. Došli jsme k Labi, podívali jsme se na soutok Labe a Jizery. Cestou po cyklostezce do Brandýsa jsme hráli orchideje a sbírali jsme vajíčka a jedno tam zůstalo v krtinci. Výprava skončila na náměstí, kde jsme se pozdravili a rozešli jsme se.

Zapsal Jiří Erbs.

P. S. Mám rád skaut!

3. až 5. 11. 2017 | Středisková výprava do Kutné Hory | Fotky

V pátek 3.listopadu jsem odjížděl se skautem do Kutné Hory.Cestovali jsme autobusem,vlakem a taky jsme šli kousek pěšky. Večer jsme se rozdělili do čtyř týmů a v nich jsme celý víkend hráli různé hry. Ráno jsme se vypravili na celodenní výlet. Viděli jsme kostel svaté Barbory, obličej vytesaný ve skále, šli jsme kolem srázu, na kterém ležely hromady zkamenělin. Večer jsme se teple oblékli,vzali si baterky a šli do lesa. Úkolem bylo zapamatovat si cestu a v týmech se po ní vrátit. Tady jsem se trochu bál. V neděli dopoledne jsme chodili v okolí kostela svaté Barbory po různých památkách a luštili tajenku. Po tom co jsme ji vyluštili šel náš tým do infocentra, kde jsme dostali odměnu pexeso a pohled. Po obědě jsme zabalili a jeli domů. Výlet byl moc hezký mně se tam líbilo.

Zapsal Adam Syrový

28.10. 2017 | Pietní akt a položení kytice k pomníku u příležitosti vzniku samostatného Československa.

28. 10. jsme se sešli v zámecké zahradě. Nejdřív měl proslov pan starosta. Pak zahráli českou hymnu. Pak jsme přistoupili k pomníku a skautsky pozdravili. A položili věnec. Také jsme se zastavili u sochy T. G. Masaryka.

Zapsala Adélka Kotasová

22. 10. 2017 | Druhá podzimní brigáda

Na brigádě bylo 5 dětí – Kuba Rošt, Adélka a Klárka Kotasovy, Maku Smolíková a já, Nela Balounová. Z dospělých Ivánek, Třpytka, Kotasovi, Kleki, Zdeněk a Ondra, pan Rošt, pan Tamok a pan Macek. Ostříhali jsme túje, vykopali jsme 3 díry – 2 pro tyče na volejbalovou síť a 1 na stožár. Dělali jsme maltu a s holkami jsme na ní nosily vodu a pronásledovaly jsme děti uvnitř. Uklidili jsme a nakonec jsme s holkami zametly zápraží.

Zapsala Nela Balounová

12. 10. 2017 | První schůzka družiny benjamínků – vlaštovek

27. 9. 2017 | Jak jsme doprovázeli lebku sv. Václava | Fotografie

V průvodu jsem šla se skauty podruhé. Když jsem zjistila, že můžu jít znova, byla jsem ráda. Sraz jsme měli v 18:45 pod zámkem. Myslela jsem, že vyrazíme okolo 19. hodin, ale vyrazili jsme v 19:15. První přijela ochranka na  motorkách a pak jela a auta a v jednom z nich jela lebka sv. Václava. V průvodu byli také hasiči, koňská jízda, boleslavští skauti, baráčníci, myslivci a psovodi. My jsme šli za hasičema.

Zapsala Eva Trávníčková

23. 9. 2017 | První podzimní brigáda