100 let skautských dobrodružství v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi

Pokud máte všechny potřebné informace a hledáte jen zadání hledačky, klikněte TADY.

• Myslíte si, že znáte dobře naše dvojměstí, historická místa a zajímavé stavby v něm? Nebo naopak myslíte, že naše dvojměstí moc dobře neznáte a chtěli byste to napravit?
  • Chystáte se do Brandýsa a Boleslavi poprvé a rádi byste se zde nadýchali trochu historie?
  • Máte rádi městské hry? Procházíte rádi – sami, s rodinou nebo s přáteli – známými i neznámými zákoutími, všímáte si detailů kolem sebe a přemýšlíte, jak to zde mohlo vypadat dříve?
  • Nemůžete odolat žádnému luštění a žádné tajence a potřebné indicie si rádi obstaráte při procházce pěkným městem?
  • Máte chuť občas zavřít oči a představovat si, jak to vypadalo kdysi? A třeba co mohli a nemohli skauti v Brandýse a Boleslavi vidět před 100 lety v době, kdy zde skauting začínal?

Pokud jste si aspoň jednou odpověděli ANO, vítejte srdečně na tento stránce, jste na správném místě!

U příležitosti oslav 100 let skautování v Bradýse nad Labem – Staré Boleslavi (1919-2019) připravili brandýské skautky a skauti městskou hru, hledačku neboli quest. Jejím prostřednictvím bychom Vás rádi protáhli centrem (nebo centry) našeho města a připomněli události a osobnosti s místem spjaté. Všechno potřebné najdete pěkně pohromadě TADY. (Soubor je optimalizován pro barevný oboustranný tisk na A3, ale i při vytištění v odstínech šedé na formát papíru A4 bude vše dostatečně čitelné).

V tajence zjistíte informace o osobě, která zde sice už od roku 1918 nežila, ale předtím byl její život s městem úzce spjatý a dodnes si její pobyt zde připomínáme.

Mapa Vám ukáže, kde písmena do tajenky hledat. Na každé ze zastávek zjistíte slovo nebo slova, ze kterých se Vám jedno nebo více písmen bude hodit do tajenky. Přesná pozice písmena v tajence (od 1 do 43) je vždy uvedena. Všechny potřebné informace můžete získat buď v brandýské části města, nebo dílem v Brandýse a dílem ve Staré Boleslavi. Pokud se chcete vydat pro zjišťování indicií do Staré Boleslavi, vynechejte v brandýské části stanoviště 13, 14, 15 a 16 a místo nich zamiřte přes Labe na staroboleslavská stanoviště 17, 18, 19 a 20. Pořadí zastávek je jen na Vás.

Při přesunech mezi zastávkami se, je-li to možné, pohybujte po chodnících a přecházejte po přechodech. Hrajte bezpečně!

A až si naši hru zahrajete a budete nám chtít napsat, jak se Vám líbila a co bychom mohli třeba vylepšit, rádi si to přečteme na skautbrandys@gmail.com.